Bambi 2017 skončila a jaká bude příště?

TÁBORSKO – Ve dnech 17. až 20. května se konala čtrnáctá regionální přehlídka volnočasových aktivit dětí a mládeže Bambi 2017 Soběslav – Tábor - Chýnov – Planá nad Lužnicí.

* Aktuálně vše bylo na těchto webových stránkách http://bambi2017.simplesite.com/

* Fotografie jsou na http://rehacek.rajce.net 
* Letošní akce se účastnili reprezentanti dětských a mládežnických volnočasových aktivity z celého regionu – Tábora, Sezimova Ústí, Chýnova, Plané nad Lužnicí, Radenína, Soběslavi, Bechyně, Veselí nad Lužnicí…
* Tři dny byly slunné, jenom v Plané nad Lužnicí bylo zataženo a stupně poklesly o více než deset stupňů.
* Během akce nedošlo k žádnému vážnějšímu úrazu, kromě jedné spuštěné krve z nosu (přehřátí)
* Záštitu na Bambi 2017 převzali starostové pořadatelských měst: Jindřich Bláha, Jiří Fišer, Pavel Eybert a Jiří Šimánek. Partnery byla města Soběslav, Tábor, Chýnov a Planá nad Lužnicí.
* Organizátory Bambi 2017 byli DDM Tábor, DDM Soběslav, DDM Veselí nad Lužnicí, ICM Tábor, Hnutí Březový lístek, Asociace NNO Jihočeského kraje, Město Soběslav, Tábor, Chýnov a Planá nad Lužnicí.
*Bylo připraveno 158 pódiových vystoupení, účastnilo se 73 subjektů, bylo připraveno ukázkových i tvůrčích 52 stánků a expozic a 8 doprovodných akcí. 
* Kdo se letos prezentoval? DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE TÁBOR, DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE SOBĚSLAV, DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE VESELÍ NAD LUŽNICÍ, INFORMAČNÍ CENTRUM PRO MLÁDEŽ TÁBOR, ASOCIACE NESTÁTNÍCH NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ JIHOČESKÉHO KRAJE, HNUTÍ BŘEZOVÉHO LÍSTKU, PROFESIONÁLNÍ HASIČI Z TÁBORA, MĚSTSKÉ POLICIE TÁBOR, VODNÍ ZÁCHRANÁŘI TÁBOR, MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ, PŘÍRODOVĚDNÁ POZNÁVAČKA, PRAKTICKÁ UKÁZKA RYBOLOVU,  VYBARVOVÁNÍ OMALOVÁNEK - DDM TÁBOR - ODD. SPV, JUMANAH - ORIENTÁLNÍ TANCE, ZÚ MLADÁ MÓDA, ZÚ STREET DANCE, AEROBIK Z VESELÍ NAD LUŽNICÍ, PĚVECKÝ SBOR ZŠ TÁBOR HUSOVA, VOKÁLNĚ INSTRUMENTÁLNÍ SOUBOR ZŠ A MŠ TÁBOR MIKULÁŠE Z HUSI, PĚVECKÝ SBOR ZŠ A MŠ HELSINSKÁ TÁBOR, SÓLOVÝ ZPĚV – V. HADRAVOVÁ, D. KOVAŘÍKOVÁ - ZŠ A MŠ HELSINSKÁ TÁBOR, STREET DANCE - A. MIKO, D. BIKÁR - ZŠ A MŠ HELSINSKÁ TÁBOR, SPORTOVNÍ ŠERM TÁBOR – MIROSLAV CIMPA,  MĚSTSKÁ POLICIE TÁBOR - STŘELBA NA CÍL, DOPRAVNÍ RADAR - MĚŘENÍ RYCHLOSTI PŘI JÍZDĚ NA KOLOBĚŽCE, PRAPOROVÁ A BUBENICKÁ SHOW TÁBORSKÁ GARDA TÁBOR, UKÁZKA VÝCVIKU PSOVODŮ VĚZEŇSKÉ SLUŽBY ČESKÉ REPUBLIKY, COUNTRY TANCE – DUPÁČEK TÁBOR, KYTAROVÝ SOUBOR DDM TÁBOR, HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR ČESKÉ REPUBLIKY, LETEČTÍ MODELÁŘI  Z VESELÍ NAD LUŽNICÍ, MAŽORETKY ZE SOBĚSLAVI, ROZTLESKÁVAČKY ZE SOBĚSLAVI, ORIENTÁLNÍ TANCE INTESSAR ZE SOBĚSLAVI, DIVADLO Z TÁBORSKÉ GARDY TÁBOR, KYTAROVÝ KROUŽEK Z VESELÍ NAD LUŽNICÍ, HUDEBNÍ KROUŽEK Z VESELÍ NAD LUŽNICÍ, HISTORICKÝ ŠERM Z VESELÍ NAD LUŽNICÍ, SPORTOVNÍ ŠERM TÁBOR – MIROSLAV CIMPA, ŠACHOVÝ KROUŽEK ZŠ CHÝNOV, KROUŽEK KORÁLKOVÁNÍ A PALIČKOVÁNÍ ZŠ CHÝNOV, KERAMICKÝ KROUŽEK ZŠ CHÝNOV, KROUŽEK MLADÝCH REPORTÉRŮ, SLIM ŠKOLNÍ ČASOPIS, VÝTVARNÝ KROUŽEK, SÓLOVÝ ZPĚV, ORIENTÁLNÍ  TANCE, CVIČENÍ SE ŠVIHADLY ROPE SKIPPING, KROUŽEK MODERNÍCH TANCŮ ZŠ CHÝNOV, DRAMATICKÝ KROUŽEK DĚTSKÉHO DOMOVA RADENÍN, MC KOPRETINA, ZŠ PLANÁ NAD LUŽNICÍ, KROUŽKY, DRUŽINA, ATD., ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ NOVINKY, MŠ POHÁDKA PLANÁ NAD LUŽNICÍ, KROUŽKY, SKAUTI PLANÁ NAD LUŽNICÍ, SEDMIČKA PLANÁ NAD LUŽNICÍ, TJ SOKOL PLANÁ NAD LUŽNICÍ - FOTBAL, VÉBR SPORT - ORIENTAČNÍ BĚH, FLORBALOVÝ KLUB PŘI ZŠ PLANÁ NAD LUŽNICÍ, SK TENIS PLANÁ NAD LUŽNICÍ, JIHOČEŠTÍ MODELÁŘI Z PLANÉ NAD LUŽNICÍ, SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ Z PLANÉ NAD LUŽNICÍ, KNIHOVNA PLANÁ NAD LUŽNICÍ, LOUTKOVÉ DIVADÉLKO NA NITCE a další.

 

* V rámci Bambi 2017 byla otevřená výstava plánských žáků ZUŠ Sezimovo Ústí v obřadní síni radnice, Street art a graffiti galerie u nádraží - práce žáků T. Buzu a studentů E. Springer, Venkovní galerie - mezi radnicí a kostelem Sv. Václava -  práce žáků a studentů SUPŠ Bechyně, studentů z DDM Tábor, Muzeum Fara – Výstava sýrových etiket z celého světa plánského sběratele J. Springera, uskutečnily se Dětské rybářské závody na nábřeží za plánskou školou. Nechyběly ani ukázky dřevořezby od 16 hodin, vlastní vernisáž výstavy od 18 hodin - KRÁSA DŘEVOŘEZBY - Zahrada Galerie Fara

* Všechna media zasahující do regionu byla včas informována, a to několikrát. Deset dní před akcí jsme zahájili masovou kampaň. V několika periodikách, včetně www.JcTed.cz byly odkazy na naše webové stránky.
* V rámci Bambi 2017 a Jihočeské soutěže školních časopisů 2017 byl předané diplomy a věcné ceny zástupcům ze základních škol z Plané nad Lužnicí a Chýnova.

* Ve středu na soběslavskou Bambi 2017 přišlo 728 návštěvníků, ve čtvrtek do Tábora 2 359, v pátek na Gabrielovo náměstí v Chýnově 463 návštěvníků a v sobotu okolo hřiště u plánské hasičské zbrojnice se sešlo 238 návštěvníků, kteří byli registrováni stanovištěm bambištábu. Celkem na Bambi 2017 přišlo 3325 zájemců o dětské a mládežnické volnočasové aktivity našeho regionu.

* Musíme konstatovat, že letošní účast na Bambi byla nejslabší v historii této akce. Přesto lze konstatovat, že letošní prezentace volnočasových aktivit dětí a mládeže splnila svůj účel na jedničku. Bylo více prezentací, více nabídek i jednotlivých aktérů. Děti se předvedly ostatním aktivním dětem a mládeži regionu. Tentokrát masově chyběli rodiče s dětmi, které byly v předcházejících letech. Letos šlo o přehlídku aktivních dětí. Akce zcela nenaplnila i druhý požadavek, a to byl větší nábor neaktivních dětí.    

* Záštitu převzali, stejně jako loni, starostové pořadatelských měst, a to Jindřich Bláha, Jiří Fišer, Pavel Eybert a Jiří Šimánek. Organizátory Bambi 2017 byli opět DDM Tábor, DDM Soběslav, DDM Veselí nad Lužnicí, ICM Tábor, Hnutí Březový lístek, Asociace NNO Jihočeského kraje a ICM Tábor, dále pak města Soběslav, Tábor, Chýnov a Planá nad Lužnicí.

Historie jednotlivých akcí pro podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže regionu Táborsko a Soběslavsko

01. ROČNÍK: BAMBIRIÁDA 2004 - 3.150 návštěvníků / Tábor
02. ROČNÍK: BAMBIRIÁDA 2005 - 3.100 návštěvníků / Tábor, Sezimovo Ústí
03. ROČNÍK: BAMBIRIÁDA 2006 - 3.425 návštěvníků / Tábor, Sezimovo Ústí
04. ROČNÍK: BAMBIRIÁDA 2007 - 5.456 návštěvníků / Tábor, Sezimovo Ústí, Tábor
05. ROČNÍK: BAMBIRIÁDA 2008 - 9 606 návštěvníků / Tábor, Sezimovo Ústí, Tábor
06. ROČNÍK: BAMBI 2009 - 10.826 návštěvníků / Tábor, Sezimovo Ústí, Planá nad Lužnicí, Tábor
07. ROČNÍK: BAMBI 2010 - 12.882 návštěvníků / Tábor, Sezimovo Ústí a Planá nad Lužnicí
08. ROČNÍK: BAMBI 2011 - 9.574 návštěvníků / Tábor, Chýnov a Planá nad Lužnicí
09. ROČNÍK: BAMBI 2012 - 10.455 návštěvníků / Tábor, Chýnov a Planá nad Lužnicí
10. ROČNÍK: BAMBI 2013 - 10.096 návštěvníků / Tábor, Chýnov, Planá nad Lužnicí
11. ROČNÍK: BAMBI 2014 - 8.943 návštěvníků / Soběslav, Chýnov, Planá nad Lužnicí
12. ROČNÍK: BAMBI 2015 - 11 866 návštěvníků / Soběslav, Tábor, Chýnov, Planá nad Lužnicí
13. ROČNÍK: BAMBI 2016 - 7.823 návštěvníků / Soběslav, Tábor, Chýnov, Planá nad Lužnicí

14. ROČNÍK: BAMBI 2017 -  3.325 návštěvníků / Soběslav, Tábor, Chýnov, Planá nad Lužnicí

 1. den Bambi 2017 Soběslav

 SOBĚSLAV – Ve středu 17. května 2017 po poledni před soběslavským Domečkem byla zahájená Bambi 2017 – regionální přehlídka volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Sluníčko krásně hřálo a sem tam se nad námi prohnaly mráčky, ale bylo příjemně, a tak nejen účinkujícím, ale i ostatním návštěvníkům se středeční odpoledne hodně zamlouvalo. Právě nyní nám začal čtyřdenní maraton pohody, hudby, tance a umu dětí a mládeže ze Soběslavi, Tábora, Veselí nad Lužnicí, Plané nad Lužnicí, Chýnova a ostatních míst z táborského a soběslavského regionu.

Slavnostní zahájení bylo pod taktovkou ředitele Bambi 2017 Josefa Musila a místostarosty Soběslavi Vladimíra Drachovského. O hodinu později dorazil i starosta města Jindřich Bláha, který v době zahájení Bambi 2017 musel být na jiné akci.

Atmosféra byla fantastická… setkali se tady někteří, kteří se neviděli celý rok, a to právě na naší akci. Během středečního odpoledne se v přírodním hledišti vystřídalo 728 diváků

2. den Bambi 2017 Tábor

 TÁBOR - Ve čtvrtek 18. května 2017 půl hodiny po poledni v Odpočinkové zóně Komora na sídlišti Nad Lužnicí byl zahájen druhý den Bambi 2017 – regionální přehlídka volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Počasí bylo nádherné, až vedro, ale to nikomu z vystupujících nevadilo. Všichni plnili pitný režim, a tak k žádné zdravotní úhroze skoro nedošlo. Jenom se jedné z vystupujících spustila krev, ale to už zasáhli vodní záchranáři, a tak po chvilce bylo všechno v pořádku. Jenom někteří večer využili léčebné kůry na spáleniny od sluníčka.

Během skoro šesti hodin se na Komoře prostřídalo 2359 návštěvníků. Zajímavostí bylo spoustu, ale to více v programu, který byl doslova prošpikován krásnými nabídkami volnočasovými aktivitami dětí a mládeže. Lákadlem byly i ukázky profesionálních hasičů, táborské městské policie nebo psovodů příbramské vězeňské služby. 

 3. den Bambi 2017 Chýnov

 CHÝNOV – V pátek 19. května se celý bambištáb stěhoval na Gabrielovo náměstí do malebného městečka Chýnova, kde hlavní centrum volnočasových aktivit je místní základní škola. Opět další nádherný slunný den…  Bohatý program sledovalo 463 návštěvníků. 

Zajímavostí v Chýnově bylo spoustu, ale to více v programu, který byl doslova prošpikován krásnými nabídkami volnočasovými aktivitami dětí a mládeže. Příjemné byla také představení z Dětského domova v Radeníně. Stánků s různými nabídkami bylo hodně, a tak se děti vystřídaly všude.

Během slavnostního zahájení starosta města Pavel Eybert s ředitelkou místní základní školy Marií Hánovou předali diplomy a ceny redakčním kolektivům školního časopisu Slim, které získali v krajské soutěži.

4. den Bambi 2017 Planá nad Lužnicí

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – V sobotu 20. Května, poslední den Bambi 2017, se uskutečnil v krásném městečku Planá ve sportovním areálu u hasičské zbrojnice. Počasí se na nás sice trochu mračilo, ale to na zájmu a náladě neubralo.

Počasí nám doslova nepřálo. Velmi se ochladilo (vypadalo to, že každou chvíli doslova spadne černé nebe), navíc se šly Prčice apod., a tak účast tentokrát byla hodně symbolická. Nakonec se sešlo 238 návštěvníků, což je nejmenší účast v konání Bambi v Plané nad Lužnicí. Je pravda, že na všech ostatních doprovodných akcích byli návštěvníci, kteří se nezapočítali do celkového stavu z místa hlavního konání akce.